Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Kobierzyce
Rollercoaster w Kobierzycach. KPR pokonał MKS Piotrcovię po karnych

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
KPR Gminy Kobierzyce pokonał we własnej hali MKS Piotrcovię Piotrków Tryb. Niezwykle zacięte spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie remisem 26-26. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały w rzutach karnych 4-2.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Rollercoaster w Kobierzycach. KPR pokonał MKS Piotrcovię po karnych
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Obie drużyny rozpoczęły niezbyt udanie, bo od błędów. Wynik spotkania otworzyła Daria Szynkaruk, a chwilę później odpowiedziała Zuzanna Ważna. Zarówno w grze gospodyń, jak i przyjezdnych sporo było nerwowości, skutkiem czego akcje często kończyły się niedokładnymi podaniami bądź przechwytami. Kilka udanych interwencji zaliczyły również bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Karolina Sarnecka.

W 11’ kobierzyczanki, po trafieniu z kontry Marioli Wiertelak, wypracowały sobie dwupunktową przewagę (6-4). Wówczas wiatr w żagle złapały piotrkowianki. Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały problem z budowaniem akcji ofensywnych, co wykorzystywały przeciwniczki. które nie tylko odrobiły straty, ale i wyszły na prowadzenie (8-9 w 18’). Do wyrównania doprowadziła Natalia Janas. Walka toczyła się w zasadzie punkt za punkt (11-11 w 25’).

Na pięć minut przed końcem o czas poprosiła trenerka KPR-u. Rozmowa z zespołem niewiele jednak dała, bowiem jej zespół schodził na przerwę z bramką zaliczki (14-13). W samej końcówce kontuzji kostki doznała Ola Tomczyk.

Po zmianie stron kobierzyczanki podwyższyły przewagę (17-14 w 35’). W 37’ na ławkę kar odesłano Zuzannę Ważną, a w kolejnej akcji Kingę Jakubowską. Błąd zmiany spowodował jednak, że Kobierki przez ponad minutę grać musiały w potrójnym osłabieniu. Sytuację wykorzystała Daria Szynkaruk, zapisując na swoim koncie kolejne bramki. Sprytem wykazała się jednak Małgorzata Buklarewicz, która mimo przewagi liczebnej rywalek zdołała posłać piłkę do siatki. W 40’ różnica między zespołami wynosiła dwa oczka (20-18). Dobrą zmianę między słupkami rywalek dała Daria Opelt, w kobierzyckiej bramce pojawiła się za to Barbara Zima.

Zawodniczki obu drużyn popełaniały sporo błędów, a walka była naprawdę zacięta. To jednak podopieczne Krzysztofa Przybylskiego goniły wynik. Szkoleniowiec Piotrcovii w 51’ poprosił o czas. Jego zawodniczki w końcówce spotkania wyrównały wynik i na dwie minuty przed finalnym gwizdkiem wyszły, za sprawą trafienia Vitorii Macedo, na prowadzenie. Błyskawicznie odpowiedziały gospodynie i na niewiele ponad sześćdziesiąt sekund przed końcem trudno wskazać był zwycięzcę tego pojedynku. MKS stracił piłkę, a przerwy ze swoim zespołem zażądała Edyta Majdzińska. Kobierki oddały jednak nieskuteczny rzut, a ostatni czas wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych. Akcji nie udało się jednak zbudować i wszystko rozsztrzygnęło się w rzutach karnych.

W tych bezbłędne były gopodynie, które ostatecznie wygrały 4-2.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek, które ufundowała firma Lirene, otrzymały Małgorzata Trawczyńska z Piotrcovii oraz Kinga Jakubowska z Kobierek.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 26 – 26 k. 4-2 (14-13)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk, Buklarewicz 1, Janas 6, Wiertelak 3, Ważna 5, Ivanović, Koprowska, Despodovska 4, Wicik, Michalak